Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius

Ndërkaq, të enjten ka mundësi që në vende të izoluara të ketë riga shiu në formë stuhie.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit mesatare dhe lokalisht e fortë.