Arsenali me lojtarë rinj nis sezonin në Premier Ligë kundër Brentfordit

Arsenali sonte do të përballet me skuadrën e promovuar sivjet në Premier Ligë, Brentford. Granit Xhaka ka startuar nga minuta e parë në këtë ndeshje

Arteta ka lajmëruar sonte se nuk do t’i këtë dy sulmuesit kryesor, Aubameyang dhe Lacazette në dispozicion sonte kështu që në vend të tyre ka startuar talenti i akademisë së Arsenalit Florian Balogun.

Ai do të asistohet sonte nga Nicolas Pepe dhe Martinelli në sulmin e Arsenalit.

Për Arsenalin sonte ka startuar në mesfushë edhe Granit Xhaka.

Me këtë ndeshje sonte fillon edhe Premier Liga.