1 mijë e 96 raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe 4 viktima

Gjatë 24 të fundit në Kosovë është regjistruar edhe 4 viktima nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1 mijë e 96 raste të reja të infektuara me këtë virus.

53 persona janë shëruar nga ky virus në 24 orët e fundit.

Njoftimi i MSH’së:

#Bashkëiadalim 15 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 7.953 testime, 1.096 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 rast të vdekjes.

Sot janë shëruar 53 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.109.

Në total numri i rasteve aktive është 7.854.