FOTOT që bënë xhiron e botës/ Ushtarët mbajnë në krahë foshnjet afgane

Fotot prekëse dhe emocionuese të ushtarëve amerikane që mbajnë në duar foshnjet në Aeroportin e Kabulit po bëjnë xhiro në rrjet.

Ata mbajnë në duar foshnjet që iu sollën nga prindërit afganë, në mënyrë që fëmijët të largoheshin nga lufta që po ndodh në vend. Fotot janë shpërndarë nga faqja zyrtare e ushtrisë së SHBA-së në ‘Facebook’.

‘Pjesëtarët e shërbimit ushtarak amerikan ngushëllojnë foshnjat në Aeroportin Ndërkombëtar ′′ Hamid Karzai ′′ në Kabul, Afganistan’– shkruhet përkrah postimit.