Sami Kurteshi sulmon fizikisht një anëtar në KQZ

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve Sami Kurteshi, e ka sulmuar fizikisht një anëtar të KQZ-së.

Burimet e Klankosova bëjnë me dije se Kurteshi e ka sulmuar fizikisht për shkak të maskës, por nuk dihet se si ka ardhur deri tek konflikti.

Eshte provuar të kontaktohet me Sami Kurteshin dhe me zyrtarë të KQZ-së, por të njëjtit nuk u janë përgjigjur thirrjeve telefonike.