Punë e kryer, Cristiano Ronaldo në Manchester City – kontratë dy vjeçare

Pothuajse është mbyllur gjithçka, Cristiano Ronaldo mund të konsiderohet lojtar i Manchester City.

Sipas mediave angleze e italiane, Juve dhe Manchester City kanë arritur marrëveshje për 25 milionë euro.

Derisa CR7 është pajtuar për një kontratë dy vjeçare, deri më 2023.

Ronaldo do t’i kryejë testet mjekësore të premten para se të kompletoje transferimin te City.

Ky transferim do të jetë një goditje e madhe për Manchester Unitedin, klubin ku ka shkruar historinë Cristiano Ronaldo.