Qeveria e re shqiptare, Rama 3! Lista e plotë e ministrave

Kryeministri Edi Rama shpalli sot emrat e ministrave të rinj të qeverisë së mandatit të tretë.

Arben Ahmetaj emërohet zv.kryeministër

Olta Xhaçka emërohet ministër i Jashtëm

Bledi Çuçi emërohet ministër i Brendshëm

Evis Kushi emërohet ministër i Arsimit

Delina Ibrahimi emërohet ministër i Ekonomisë dhe Financave .

Ogerta Manastirliu emërohet ministër i Shëndetësisë

Niko Peleshi emërohet ministër i Mbrojtjes

Frida Krifca emërohet ministër i Bujqësisë

Mirela Kumbaro emërohet ministër i Turizmit

Belinda Balluku emërohet ministër për Infrastrukturën dhe Energjinë.

Ulsi Manja emërohet ministër i Drejtësisë

Elva Margariti emërohet ministër i Kulturës

Elisa Spirpoali emërohet ministër për marrëdhëniet me Parlamentin.

Edon Abilali emërohet ministër për Biznesin dhe Sipërmarrjen.