Rama e la jashtë qeverisë/ Ish-ministrja që nuk mbajti dot lotët

Kryeministri Edi Rama zbuloi dje emrat e drejtuesve të ri të politikës së qeverisë së re. Etilda Gjonaj nuk do jetë më ministre e Drejtësisë, pasi kryesocialisti ia ka besuar këtë post Ulsi Manjës.

Etilda Gjonajt i është besuar posti si sekretare e gruas pasi sipas kreut të qeverisë Gjonaj ka eksperiencën e duhur dhe është e aftë për të pasur këtë post.

Ky lajm si duket nuk i ka pëlqyer dhe aq shumë Gjonajt e cila nga një foto e shkrepur duket se është është prekur, aq sa kolegia e saj Evla Margariti i është afruar që ta ngushëllojë duke i hedhur krahun në qafë.