Nënë e bir vdesin nga koronavirusi në Gjilan

Nënë dhe bir nga Zhegra e Gjilanit kanë vdekur mbrëmjen e sotme si pasojë e infektimit me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Lufti Haziri.

“Fatkeqësisht sonte u njoftova se dy anëtarë të familjes Arifi nga Zhegra kanë vdekur, janë nënë e djalë. Kanë vdekur sonte në mbrëmje dhe kjo e rëndon shumë situatën”, tha ai.

Ai ka thënë se ky është një lajm shumë i rëndë.

Haziri ka theksuar se deri tani në Gjilan nga ky virus kanë vdekur 180 persona.